top of page

Create Your First Project

Start adding your projects to your portfolio. Click on "Manage Projects" to get started

Slnečné pobrežie

Krajina

Bulharsko

Lokácia

Slnečné pobrežie

Služby

​Predaj nehnuteľností / Kompletný právny servis / Garantovaný výnos z prenájmu / Rekonštrukcie a transfer

Slnečné pobrežie (bulh. Слънчев бряг, angl. a medzinárodne Sunny Beach) je významné prímorské letovisko pri Čiernom mori v Bulharsku, nachádzajúce sa okolo 35 km severne od Burgasu v obci Nesebar, provincii Burgas. Je to najväčšie a najpopulárnejšie letovisko v krajine, nachádza sa tu vyše 500 hotelov s viac ako 110-tisíc lôžkami. Je tu tiež 130 reštaurácií a množstvo hudobných klubov, nočných klubov a podobne. V posledných rokoch boli takmer všetky hotely zrenovované a bolo postavených niekoľko luxusných hotelov, ako aj množstvo apartmánových komplexov.

Permanentne tu žije veľmi málo obyvateľov, no počas leta sa tu zdržiava tisíce turistov. Hlavný pás hotelov pri pláži sa tiahne v dĺžke niekoľko kilometrov a rozprestiera sa v zálive medzi sídlami Nesebar a Sveti Vlas.

Výstavba letoviska sa začala počas komunizmu v roku 1958 na mieste, kde sa nachádzali dve staré studne zásobujúce Nesebar vodou v staroveku a stredoveku.

Podnebie je stredozemné, stredisko navštevovali hlavne Nemci, Bulhari a Rusi, v poslednom čase aj Briti, Íri, Škandinávci a Srbi, pre ktorých je stredisko alternatívou stredozemným letoviskám.

Hlavné atrakcie predstavuje pláž, vodné športy, nočný život a neďaleké historické centrum Nesebaru. V blízkosti sa nachádzajú dva nové akvaparky. Stredisko je obľúbené predovšetkým medzi mladými ľuďmi.

bottom of page